Kwasy w pielęgnacji cery

Kwasy w pielęgnacji cery

Współczesna kosmetyka do pielęgnacji cery oraz niwelowania rozmaitych problemów w jej obrębie wykorzystuje różnego rodzaju substancje. Są to nie tylko składniki nawilżające czy kojące, ale też kwasy. Stosuje się je na różne sposoby, zwykle uzyskując spektakularne efekty. Dowiedz się na ten temat więcej.

Jakie kwasy wykorzystuje się w kosmetyce?

Do zabiegów oferowanych w salonach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, a nawet dermatologicznych, wykorzystuje się rozmaite kwasy, o różnych stężeniach —  zwykle dobiera się je indywidualnie do rodzaju cery, jej kondycji i stopnia zaawansowania danego problemu. Co ciekawe, większość z tych substancji, w odpowiednio mniejszym, bezpieczny stężeniu, jest też stosowana do wyrobu kosmetyków przeznaczonych do użytku domowego. Są to na przykład sera czy kremy. Zazwyczaj stosuje się je na noc.

Są to zaś takie preparaty jak kwassalicylowy, kwasy owocowe, glikolowy, szikimowy i wiele innych. Mają one rozmaite działania, zwykle zapewniając efekty bardziej widoczne niż w przypadku zabiegów i produktów, które ich nie wykorzystują.

Jakie efekty można uzyskać?

W praktycznie każdym przypadku substancje tego rodzaju przeznaczone są do złuszczania skóry, dzięki czemu można pozbyć się jej rozmaitych problemów, jak zmarszczki, bruzdy, przebarwienia, trądzik, zrogowacenia, zaskórniki. Wynika to z faktu, że złuszczanie cery przekłada się na jej regenerację oraz oczyszczenie porów, jak również zredukowanie zrogowaceń, które między innymi zatykają ujścia gruczołów łojowych, co skutkuje nadmiernym przetłuszczaniem się skóry i powstawaniem niedoskonałości.

Co ważne, kwasy stosowane w gabinetach, w ramach tzw. peelingu kwasowego, zwanego też medycznym, powodują bardzo silne złuszczenie skóry, trwające zwykle kilka dni. Kosmetyki do domowego użytku zaś zapewniają lekkie złuszczanie, które nie daje niekorzystnych efektów wizualnych, można zatem stosować je nawet na co dzień.

Wyjątkowa moc kwasów

Zawierające te substancje preparaty zwykle przeznaczone są dla cer o szczególnych potrzebach, na przykład w przypadku trądziku, zaskórników czy przebarwień. Stosując je, można uzyskać bardzo dobre efekty.